You are currently viewing Metryczka dla dziecka jako przykład z branży handmade

Metryczka dla dziecka jako przykład z branży handmade

Tym razem krótki wpis o mało popularnej i wyjątkowo niedocenionej branży handmade w polskim Internecie.

Moja żona uwielbia wszelkie produkty wykonane ręcznie tutaj w Polsce przez domowych rzemieślników czy też artystów. W porównaniu do towarów produkowanych na szeroką skalę, zwłaszcza z dalekiego wschodu, które są obciążone marżą wielu podmiotów pośredniczących, te są wykonane z reguły z wyjątkową starannością, z jaką nie mamy już do czynienia na co dzień.

Podzielam jej zachwyt. Nie tak dawno w pewnej popularnej sieci sprzedającej książki i inne papierowe produkty trafiliśmy na kartki ze zwijanych pasków papieru. Okazało się, że ta technika ma swoją nazwę – Quilling. Były dość drogie, ale kupiliśmy kilka na święta. Googlując “quilling” znaleźliśmy zdjęcia innych kartek wykonanych tą techniką i byliśmy w szoku jak bardzo jakość tych z sieciówki odbiegała od produkowanych przez polskie artystki.

Cena polskich kartek była niemal identyczna, ale jakość wykonania to zupełnie inna liga. Paski proste, równe odległości pomiędzy nimi, symetrycznie aż wzrok cieszy. Zamówiliśmy najpierw zestaw kartek z Paper Paradise:

Zestaw kartek na Boże Narodzenie

Pomysłowe, zabawne a przy tym eleganckie kartki za nieco ponad 15 zł za sztukę. Aż się dziwię, że chciało się to komuś robić za takie pieniądze. Byliśmy bardzo zadowoleni z zakupu, dlatego postanowiliśmy zamówić jeszcze na Boże Narodzenie metryczkę dla nowo narodzonego dziecka mojego brata:

Metryczki ze zdjęciem

Początkowo miał być to prezent na chrzest, ale nie chce nam się czekać 🙂 Święta już blisko, a do chrztu jeszcze pewnie kilka miesięcy. Na chrzest trzeba będzie znaleźć inny prezent.

Jeśli chcecie zobaczyć jakie cuda można tworzyć tą techniką to polecam zajrzeć na konta instagrama np. paperparadisepl, art_life_kasia oraz yulia_brodskaya_artyulia.

Myślę, że warto wspierać polskich twórców – artystów. Mam nadzieję, że wzroście w społeczeństwie świadomość ile to pracy trzeba włożyć, aby mieć produkt tak precyzyjny i elegancki. Niestety, ale jego wschodnio azjatycki odpowiednik nigdy nie będzie tak dobry, ponieważ musiałby kosztować wielokrotnie więcej, aby ktokolwiek zechciał go importować.